1. Ana Sayfa
 2. Minecraft,
 3. Minecraft Ejderha'ya Gitme (Uzun ve Kısa Yol)

Minecraft Ejderha'ya Gitme (Uzun ve Kısa Yol)

Minecraft Ejderha'ya Gitme (Uzun ve Kısa Yol)

Minecraft oyununu bitirmek istiyorsanız anlattığım yol ile bitirebilirsiniz. Ama önce çoğu oyunda olduğu gibi bir bossu(patron) yok etmeniz gerekiyor. Minecraft'ta ise bu bir ejderha, Ender Ejderhası. Bu ejderhaya "End Portal" denilen bir yerden ulaşabiliriz. Buraya ulaşmak için 2 yol kullanabilirsiniz. Birincisi yaratıcı modda kendiniz portal oluşturursunuz, ikincisi ise ender gözü ile haritada hali hazırda bulunan portalla ulaşırsınız. Sizlere öncelikle yaratıcı mod ile hazırlamayı anlatacağım.

Yaratıcı Modda Portal Oluşturma

 • Portal oluşturmak için yaratıcı moddda bir dünya oluşturun.
 • Envanterda Dekorasyon bölümünde bulunan Son Portal Çerçevesi(End Portal)Son Portal Çerçevesi(End Portal) alın.
 • Aşağıdaki resimdeki gibi dizin.
  Minecraft 1.7.2 Çıktı. İndirin!
 • Daha sonra her dizdiğiniz "Son Portal Çerçevesi"ninin üzerine Minecraft 1.7.2 Çıktı. İndirin!Ender Gözü(Eye Of Ender) koyun. Aşağıdaki şekli alacaktır.
  Minecraft 1.7.2 Çıktı. İndirin!
 • Hazırladığınız portalın ortasındaki kaynar gibi duran siyah yere girin. "Arazi indiriliyor" dedikten sonra "The End(Son)"de olacaksınız.
 • Burası Ender dünyası. Her tarafta Ender ve dev gibi Ender Ejderhası var.
  Minecraft 1.7.2 Çıktı. İndirin!
 • Sıra ejderhayı kesmekte. Size tavsiyem ejderha gezerken yay ile vurmanız. Size yaklaştığında ise elmas kılıç ile saldırmanız. Böylelikle çok daha hızlı kesebilirsiniz. Kestikten sonra her tarafı ışık kaplayacak ve ejderhadan tam 12.000 Exp düşecektir.
 • Ejderha ölünce aşağıya The End Portal (Portaldan Çıkış) gelecektir. Bunun içine girin. Ekrana oyunu bitirdiğinize dair bir çok İngilizce yazı gelecektir. ESC'ye basıp eski dünyanıza dönebilirsiniz.

Hali Hazırda Bulunan Portala Gitme

Minecraft'ta haritaların %99'unda bu portal bulunmaktadır. Bu yöntem uzun olduğu için yüzeysel anlatacağım. Öncelikle Ender Gözü alıp 8-10 tane atın. Hepsi yukarı çıkacaktır. Bu Ender gözlerinin olduğu yere gidip tekrar atın. Yani kısacası takip edin. Belli bir noktaya geldiğinizde gözler hiç yukarı çıkmadan direk aşağıya inecektir. Aşağıya düşen gözleri yine takip edin ve düştüğü bloğu bulun. Bu bloktan aşağıya doğru kazabildiğiniz kadar kazın. Karşınıza portal yeri çıkacak :)

Tarih: 19 Kasım 2013 Salı

Kategori:

Yazar: Blogger yazarı

Etiketler: minecraft, minecraft ejderha, minecraft dragon, minecraft ender ejderhası, minecraft ender dragon, minecraft ejderhaya gitme, minecraft ejderha kesme, minecraft the end

Yorumlar