1. Ana Sayfa
  2. Diğer,
  3. Windows Başlangıcına Program Ekleme

Windows Başlangıcına Program Ekleme

Windows Başlangıcına Program Ekleme Windows Başlangıcına Program Ekleme

Windows 7 ve alt model Windows işletim sistemlerinde msconfig ile başlangıçtaki uygulamaları sadece devre dışı bırakabiliyorduk.(Windows 8/8.1'de Görev Yönetici'sinden yapılıyor.) Ama dediğim gibi sadece devre dışı bırakılabiliyor. Windows başlangıcına istediğimiz bir uygulamayı ekleyebilmek için küçük bir regedit ayarı yapmak yetiyor.

  • Başlat > Çalıştır bölümüne regedit yazın ve Enter tuşuna basın.
  • Açılan pencerede HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run yoluna gelin.
  • Sağ bölümde başlangıçta açılan programlar mevcuttur. Sağ alanda sağ tıklayın ve Yeni bölümünden Dize Değeri seçeneğini seçin.
  • Dize değerinin ilk adı Yeni Değer #1'dır. Bu değerin adını açılacak uygulamanın exe'si ile aynı yapın.(Büyük-küçük harf fark eder. Örneğin: Steam ile STEAM farklıdır.)
  • Oluşturduğunuz ve yeni ad verdiğiniz değere çift tıklayın. Değer verisi alanına uygulama yolunu yazın ve Tamam butonuna tıklayın. (Örneğin Steam için C:\Program Files (x86)\Steam\Steam.exe yolu)
  • Regedit penceresini kapatın. Program sonraki başlangıçta ve diğer tüm başlangıçlarda açılacaktır.

Tarih: 2 Temmuz 2014 Çarşamba

Kategori:

Yazar: Blogger yazarı

Etiketler: msconfig program ekleme, msconfig,windows başlangıcına program ekleme, windows msconfig program ekle, başlangıca program ekleme, açılışa program ekleme, açılıştaki programları düzenleme, açılışa program ekleme

Yorumlar