1. Ana Sayfa
 2. Android İpuçları,
 3. LG G2 Android 5.0.2 Lollipop Nasıl Root Yapılır?

LG G2 Android 5.0.2 Lollipop Nasıl Root Yapılır?

Android cihazlarda root olayı bir süredir herkesin dilinde dolanıyor. Garanti kapsamından çıkaran bu işlem kullanıcılara zaten özgür olan Android'i daha özgür yapma imkanı sunarken custom ROM'lar ile çoğu zaman cihazların performansını arttırarak daha uzun süre kullanma ömrü sunabiliyor.

LG G2 özellikle fiyatına göre verdiği performans ile oldukça popüler oldu. 2015'in sonlarına geldiğimiz bu günlerde bulunabilirse hala alınabilecek bir telefon. :) LG bu cihaza en son resmi olarak Android 5.0.2 işletim sistemini verdi. 5.1.1 ve 6.0 idddiaları bir kenarda dururken stabil sürümü yayınlanmış Android 5.1.1 tabanlı Cyanogenmod 12.1 ve geliştirme sürümü yayınlanmış Android 6.0.1 tabanlı Cyanogenmod 13 kullanıcılar için iyi bir yükseltme seçeneği olarak gözüküyor. Bu rehberimde sizlere Android 5.0.2 kurulu bir LG G2'ye nasıl root yapacağınızı göstereceğim.

Başlamadan önce bilmeniz gerekenler

 • Root işlemi telefonları garanti kapsamından çıkaracaktır. Bu yüzden tüm sorumluluk sizdedir.
 • Yazıda kullanılan program, uygulama veya dosyaların hiç birinin kesinlikle sorunsuz olduğunun bir garantisi yoktur. Bu yüzden kullanıcı taraflı veya program, uygulama, dosya tarafından oluşabilecek sorunlardan yine siz sorumlusunuz.
 • Tüm dosyalarınız sizin sorumluluğunuzdadır. Yedeklerini almanızı öneririm.

LG G2 Android 5.0.2 Lollipop Nasıl Root Yapılır?

 • kingoapp.com/android-root/download.htm adresine gidip Windows için gerekli olan Kingo Root yazılımını indirin ve kurulumunu yapın.
 • Telefonunuza dönüp Ayarlar > Telefon hakkında ekranına gelip Derleme numarası bölümüne geliştirici ayarlarını etkinleştirdiniz bilgi mesajını görünceye kadar art arda dokunun.
 • Ayarlar ana ekranına geri gelin, Geliştirici seçenekleri adında yeni eklenen ayar menüsüne girin. Bu seçeneklerden Android hata ayıklama / USB hata ayıklama seçeneğini aktif edin.
 • Ayarlar ana ekranına geri gelin, Güvenlik menüsü altından Bilinmeyen kaynakları aktif edin.
 • Eğer daha önceden bilgisayarınıza LG USB Driver'ı yüklemediyseniz androidmtk.com/download-lg-usb-drivers adresine gidip ve LG G2 için uygun sürücüyü Download linki ile indirin ve yükleyin.
 • Telefonunuzu USB kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın ve Kingo Root programını çalıştırın. Program telefonunuzun modelini, gerekli izinlerin verilip verilmediğini kontrol edecektir.
  LG G2 Android 5.0.2 Lollipop Nasıl Root Yapılır?
 • Gerekli izinler kontrol edildikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi ROOT yazısının bulunduğu bir buton gözükecektir. Aynı zamanda telefonunuza Kingo Root'a ait bir uygulama yüklenmiş olacaktır. ROOT yazan butona basın ve root işlemini başlatın.
  LG G2 Android 5.0.2 Lollipop Nasıl Root Yapılır?
 • Root işlemi esnasında bilgisayarınızın internete bağlı kalması gereklidir. Telefonuzun bir kaç kez yeniden başlatılabilir veya ekranı yanıp sönebilir. Telefonunuzu lütfen bu işlem esnasında kullanmayın. İşlem, 10-15 dakika içerisinde tamamlanacaktır.
 • Bilgisayarınızda Kingo Root programında Root successfully, Root succeed gibi başarılı mesajını gördüğünüzde cihazınız rootlanmış olacaktır. USB kablosunu sökebilir, Windows'taki Kingo Root programını ve telefonunuzdaki Kingo Root uygulamasını kaldırabilirsiniz.

Tarih: 21 Aralık 2015 Pazartesi

Kategori:

Yazar: Blogger yazarı

Etiketler: lg, lg g2, g2, lg g2 root, lg g2 root yapma, lg g2 root atma, lg g2 rootlama, lg g2 root yükleme, how to root lg g2, lg g2 kingo root

Yorumlar